Управління

Основні принципи управління

Принцип гуманізації
  •  передбачає створення гуманних стосунків;
  •  оптимальних умов для повноцінної життєдіяльності дитячого і педагогічного колективів.

Принцип гласності, відкритості управління

•  Зобов'язує до відкритого прийняття рішень педагогічної ради школи;
  •  обговорення поточних питань (розподіл навчальних годин, прийом та звільнення з роботи вчителів, інших працівників).
     Принцип плановості
  •  передбачає чітку систему перспективного і щоденного планування усіх видів навчально-виховного, організаційно-господарського процесу з урахуванням об'єктивних умов та соціально-економічних можливостей конкретного закладу освіти.
         Принцип перспективності
  •  Випливає з необхідності передбачення та прогнозування діяльності школи не лише на семестр, навчальний рік, але й на увесь цикл навчання учнів у школі.
    Принцип компетентності
  •  вимагає високого рівня науково-педагогічної підготовки, загальної ерудиції, професіоналізму вчителів.
     Принцип оптимізації
  •  Спрямований на створення в навчально-виховному закладі найсприятливіших соціально-психологічних та економічних умов для ефективної діяльності учасників педагогічного процесу.
  • Принцип поєднання єдиноначальності, колегіальності й
         персональної відповідальності
  •  виявляється в персональній відповідальності керівника навчально-виховного закладу перед вищими органами освіти, суспільством, державою, законом за стан справ у керованій ним установі.
  •  директор має право в межах закону самостійно приймати рішення, вимагати їх виконання від усіх працівників закладу. Він поєднує свою діяльність із колегіальними органами — радою, педагогічною радою — і несе відповідальність за реалізацію рішень цих органів.
     Принцип об'єктивності оцінювання виконання учасниками педагогічного процесу функціональних обов'язків за результатами конкретних справ
  •  передбачає необхідність систематичного контролю за діяльністю посадових осіб;
  •  об'єктивного оцінювання результатів роботи (рівень успішності й вихованості учнів).
         Принцип участі громадськості
  •  полягає у створенні різноманітних комісій, які сприяють роботі школи.